Монахиня з Індії: «І тоді Бог сказав мені: «Я тебе послав в Україну, щоб ти зцілювала людей…»
У селі Павшино на Закарпатті діє монастир із трохи незвичною для нас назвою — Святого Йосифа Згромадження де Сен–Марк, настоятелькою якого є Ліджі Пайяпілі. Тут несуть людям Слово Боже і допомагають немічним
«Вона має зв’язок із небом»…
Про незвичайну долю монахині з далекої Індії, яку Боже провидіння привело в Україну, про її дар дізналася не лише з інтернету, а й від людей, які безпосередньо зустрічалися із сестрою Ліджі. Коли вона в одному з львівських храмів читала молитви за зцілення, там був присутнім настоятель церкви Святого Йосафата в Червонограді Львівської області отець Михайло Нискогуз.
— Якщо людина налаштована на духовну хвилю, то сила віри сестри Ліджі просто пронизує усе єство. З її очей струменять добро і любов. Відчуваєш, що вона має незримий зв’язок із небом, — розповів отець Михайло.
За його словами, є чимало свідчень про духовне та фізичне зцілення після зустрічі з цією незвичайною жінкою. Є випадки, коли немічні вставали з інвалідних візків і, хоча поволі, з паличкою, але ходили самостійно…
— Сестра Ліджі завжди наголошує, що не вона зцілює, а Господь, — продовжив отець Михайло. — Кожен повинен мати віру в те, що для Бога нема нічого неможливого. Спаситель хоче, щоб усі були здорові, в першу чергу — духовно.
Сила віри сестри Ліджі просто пронизує усе єство. З її очей струменять добро і любов.
Ще одна мешканка Червонограда — лікар Ірина Гайова, котра мала щасливу нагоду зустрітися із сестрою Ліджі в селі Павшино, — розповіла, що кожному, хто приїжджає, цілителька приділяє увагу. Уважно вислухає. А тоді кладе руку на голову, молиться… І чує та дізнається більше, ніж ти їй розповів.
— Після зустрічі з сестрою Ліджі змінилося моє ставлення до життя. Я зрозуміла: буде так, як хоче Бог, — поділилася сокровенним пані Ірина. — Коли тобі важко, то твого тягаря в тебе ніхто не забере — кожен сам мусить це пережити. Але в такі моменти ти відчуваєш плече Ісуса.
Влітку територія монастиря, де проживає сестра, вся в квітах — такий собі маленький райський куточок на землі. Там є ще будинок для самотніх людей поважного віку, якими монахині опікуються, лікують їх.
Сестра Ліджі час від часу подорожує Україною. Ось і минулоріч на Покрову вона побувала в червоноградському храмі Святого Йосафата, зустрілася з парафіянами, провела реколекційні бесіди, взяла участь у службі Божій. Мешканці та гості шахтарського міста мали нагоду отримати благословення та духовні настанови від сестри Ліджі. «Вірте — і буде вам дано!» — натхненно закликає усіх монахиня з Індії.
«Чому ти засудила цей народ і бачила в ньому тільки погане?»
Ліджі Пайяпілі народилася в індійській сім’ї католиків. У 2000 році вона приїхала в Київ розбудовувати монашу спільноту, не знаючи української мови, вперше потрапивши за кордон. Що привело її в Україну?
За прикладом старшої сестри, Ліджі п’ятнадцятилітньою пішла в монастир. Через шість років склала вічні обіти, зрозумівши: її життя — служіння Богу. Тоді ж генеральна настоятелька, котра прибула з Франції, повідомила, що потрібно буде їхати в Україну. Цю місію довірили Ліджі.
Перше враження — велике розчарування: її не сприймають, у церквах мало молоді. Зібралася з силами й почала вчити українську абетку. Але всередині все протестувало, тому вирішила, що пробуде не більше п’яти років. Однак, напевно, Бог мав інші плани…
— Ісус спочатку зцілює душу, а потім — тіло. Після молитви ставлю знак хреста, бо вірю: хто його носить, той спасенний, — каже сестра Ліджі.
Ліджі серйозно захворіла на туберкульоз кісток. Лікарі були безсилі. Дівчині виповнилося всього 27 літ. Коли її запитали про «останнє бажання», попросила, щоб поховали в Індії, бо там кладовища розташовані довкола церков і щонеділі після служби священик із вірянами йде до могил молитися.
В Індії підтвердили діагноз «туберкульоз кісток». Вдома рік просто лежала: не було ні гірше, ні краще. Ніхто не міг пояснити, чому не одужую і не вмираю, — розповіла монахиня в інтерв’ю журналу «Християнський світ». — На третій місяць якось почула: «Чому ти засудила український нарід? Чому ти бачила тільки погане? Це теж мої діти… Я тебе послав в Україну, щоб була з ними, а ти не захотіла. Тому поверну тебе назад…»
«Промовляйте «Отче наш» 40 разів»
— Під час поступового одужання в Індії я вісім місяців фактично перебувала в каплиці з молитвою — мій духовний шлях був довгим. Якось мені запала в душу одна молитва, яка ніби сама промовляла до мене чи в мені. Її я читаю над людьми, які просять зцілення. Тексту не можу передати, але завжди на початку прошу в Бога прощення за гріхи людини, яка страждає. Бо Ісус спочатку зцілює душу, а потім — тіло. Після молитви ставлю знак хреста, бо вірю: хто його носить, той спасенний, — каже сестра Ліджі.
Коли вона повернулася до Києва, то цілий рік молилася, щоб Бог вказав шлях, де Він хоче її бачити. У 2004–му зрозуміла, що її місце на Закарпатті. Сіла у потяг і поїхала в село Павшино, де була їхня римо–католицька парафія.
— Бог мені сказав це, і я постійно пам’ятаю: «Передай моїм дітям, як Я прагну бути з ними, жити в їхніх серцях». Моє завдання — сказати, як Господь хоче бути з нами, а не зцілювати. Тому завжди перед молитвою ми влаштовуємо конференцію на дві години, де я стараюся передати людям слова Бога, — говорить сестра. — Коли запитують, як молитися, завжди відповідаю, що треба мовити «Отче наш», бо про цю молитву говорив Ісус. Не кажу, що інші непотрібні! Просто в цій молитві є слова «нехай буде Воля Твоя», «прости нам провини наші».
Монахиня радить промовляти щодня «Отче наш» 40 разів упродовж 40 днів. У Старому Завіті сказано, що євреї 40 років ходили в пустелі: були і страждання, і зневіра, але після цього все ж прийшла надія. У Новому Завіті читаємо, що Христос перед тим, як говорити до людей, 40 днів був у пустелі, де також доводилося нелегко, але потім прийшло спасіння. Кажуть, що після 40 днів стан людини змінюється на краще.
Роксолана ВИШНЕВИЧ