Про благодійну коляду горохівських «франківців» тепер знатимуть у Польщі
Етнографічний фестиваль різдвяних мелодій, який вінчає кінець церковних празників, у ЗОШ І — ІІІ ступенів № 1 імені Івана Франка є традиційним
Ідея його проведення з’явилася дев’ять років тому в учителя Лариси Нарихнюк. Завзятою продовжувачкою справи у свій час була Вікторія Касперська. Тепер багатожанровим мистецьким дійством «Коляда моя, коляда» займається заступник директора школи з виховної роботи Майя Кулай. А розпочався день ще одним чудовим християнським обрядом: школу і її родину під спів церковного хору освятив водицею і благословив настоятель Свято–Миколаївського храму Горохова Роман Янів.
У «Скриньці добрих справ» для Оленьки Зілінської назбиралося 49 тисяч 487 гривень, 30 злотих і 5 євро, з яких 13 тисяч гривень передали учні і працівники школи–гімназії.
До цьогорічного фестивалю на шкільній сцені діти готувалися з особливою відповідальністю, а дорослі — з батьківською турботою. Кошти з нього мали стати часткою суми, потрібної на дорогу операцію для десятирічної учениці Оленьки Зілінської. Крім того, цього разу виспівували ще й для гостей із зарубіжжя: у Горохові на запрошення міського голови Віктора Годика перебувала з робочим візитом делегація освітян на чолі з Анжеєм Вінніцкі з міста Хорощ Підляського воєводства, з яким Горохів має договір про співпрацю. У день фестивалю поляки спершу побували на уроках у місцевому НВК. Дехто радів зустрічі вже вдруге, бо минулоріч у листопаді вчителі з двох шкіл Горохова мали змістовні гостини у Хорощі, звідки неочікуваними дарунками привезли комп’ютери для двох горохівських дітей з особливими долями.
«Напевно, українці народжуються з такими гарними голосами?» — ця і багато подібних емоційних фраз пролунали від іноземців після закінчення фестивалю. Оригінальним і одухотвореним був кожний номер. Зал не шкодував аплодисментів для учасників вертепу учнів 9–А та 9–Б класів, які відтворили веселий обряд водіння кози. Очікуваними гостями на фестивалі були церковний хор Свято–Миколаївського храму Горохова, фольклорний колектив школи–гімназії (керівник Раїса Рузак). А що вже аплодували посівальникам із перших і других класів Тарасові Кондратюку, Стасові Чигирину, Ярославу Новосаду, Назарові Самолюку, Сергієві Шестову! Поляки не стримували емоцій і обіймали хлопченят за чудові побажання, розучені з учителем Надією Фищук! Пан Анжей запевнив, що у наступному році фестиваль матиме міжнародний статус, бо його учасниками стануть і польські діти.
Потому гості побували на екскурсії у шкільному музеї. А в «Скриньці добрих справ» для Оленьки Зілінської назбиралося 49 тисяч 487 гривень, 30 злотих і 5 євро, з яких 13 тисяч гривень передали учні і працівники школи–гімназії. До благодійності долучилися батьки, колективи інших навчальних закладів району. Одужуй, Оленько!