Друге життя старих меблів
Як правило, вони зроблені добротно, тому їх можна підправити і меблі ще довго служитимуть.
Треба просто зачистити всі поверхні і покрити новим шаром фарби або лаку. Але краще застосувати яку–небудь техніку декорування — наприклад, розпис фарбами, декупаж, використання трафаретів або мозаїки
У процесі оновлення можуть стати в нагоді такі інструменти та матеріали: шліфувальний папір різної зернистості; шліфувальна машинка; клей для дерева; лаки і фарби для дерева; спеціальна шпаклівка для дерева; морилка; скипидар; розчинники.
Для початку треба оцінити загальний стан меблів, а саме: чи немає пошкоджень від шкідників (отворів від жуків–деревоїдів, наприклад), стан фурнітури, чи немає розхитаних і відгвинчених деталей. Якщо в столі є ящики або висувні полиці, то необхідно перевірити їх і за необхідності замінити на нові. Тоді зняти всі виступаючі і декоративні елементи, які можуть заважати ремонту. Якщо поверхня покрита фарбою, її треба видалити спеціальними розчинниками або наждачним папером. Особливо ретельно необхідно зачистити поверхню, яка покрита лаком, — на неї погано лягають будь–які фарби.
Коли є помітні дефекти у вигляді виїмок і сколів, то їх треба заповнити спеціальною шпаклівкою для дерева. Можна також скористатися саморобною сумішшю з меблевого лаку і дрібнозернистих часток деревини. Нею наповнюють виїмки і відколи та залишають до повного висихання. Потім це місце зашкурюють і покривають меблевим лаком.
Якщо збереглася красива структура деревини і дефекти вдалося приховати, то можна нанести на меблі шар морилки, яка підкреслить структуру деревних волокон, а потім — декілька шарів лаку. При помітних дефектах краще пофарбувати або використовувати один із численних прийомів декорування.