Помер видатний український філософ Мирослав Попович
Академіку НАН України йшов 88-й рік
У суботу, 10 лютого, на 88-му році життя помер Мирослав Попович – визначний український філософ, академік НАН України.
Як передає Новинарня, про це в Фейсбуці повідомив проректор КНУ Володимир Бугров.
Страшна і сумна звістка – відійшов у засвіти Філософ, Мисленник, Людина, Моральний Авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром!
«Страшна і сумна звістка – відійшов у засвіти Філософ, Мисленник, Людина, Моральний Авторитет Мирослав Володимирович Попович. Це велика втрата для України. Хай покоїться з миром! Світла пам’ять достойному Вчителю», – написав Бугров, проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат філософських наук.
Мирослав Попович народився 12 квітня 1930 року в місті Житомир.
Заслужений діяч науки і техніки України, доктор філософських наук, професор, педагог, фахівець у галузі культурології, логіки та методології науки, історії української культури.
Попович був директором Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України (пройшов усі щаблі від аспіранта і молодшого наукового співробітника).
Із 1974 року – професор.
Учасник групи інтелектуалів «1 грудня».
На початку 2000-х років був членом СДПУ(о).
ФБ-користувач Сергій Моругін називає його «останнім українським соціал-демократом».
1989 — голова першого осередку Руху.
Був членом Капітули україно-польського порозуміння, Комітету з Державних премій України (гуманітарна секція), членом Комітету з Національних премій України ім. Тараса Шевченка.
Був членом Капітули україно-польського порозуміння, Комітету з Державних премій України (гуманітарна секція), членом Комітету з Національних премій України ім. Тараса Шевченка.
Із 1992 року — член-кореспондент НАН України, президент Філософського товариства України, президент товариства “Україна-Франція”.
Академік НАНУ – з 2003 року.
Головний редактор наукового журналу «Філософська думка».
Основні відзнаки і нагороди: орден «За заслуги» ІІІ ст. (1996), лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка (2001, за книгу «Нарис історії культури України»), орден князя Ярослава Мудрого V ст. (2005), орден Почесного легіону (Франція, 2005).