Курси НБУ $ 41.74 € 47.39

УСЕ ЖИТТЯ МИ ЙДЕМО ДО ЛЕСІ

В області відбулись урочистості з нагоди 134-ої річниці від дня народження Лесі Українки

В області відбулись урочистості з нагоди 134-ої річниці від дня народження Лесі Українки
Все життя ми йдемо до Лесі, щоб осягнути вершини її творчості, незламності людського духу. Її життя і творчість полонили серце і помисли студента, а потім викладача, професора, доктора філології Волинського університету імені Лесі Українки, світлої пам’яті Олександра Рисака.
Олександр Рисак створив на філологічному факультеті вузу лабораторію Лесезнавства. Тут були видання творів Лесі Українки різних літ, їх переклади на різні мови, дослідження творчості геніальної поетеси, автографи листів видатних лесезнавців колишнього Радянського Союзу, що надходили на адресу волинського професора з різних куточків, листівки, фотографії та й багато інших експонатів.
Після того, як не стало Олександра Рисака, нічого не втрачено, не загублено з його унікального зібрання. Лабораторія Лесезнавства у Волинському університеті імені Лесі Українки пережила своє друге народження, проведено ремонт, експозиція розміщена у спеціальних вітринах, є все необхідне, щоб тут могли працювати студенти вузу, гості, власне, всі, хто побажає глибше і більше дізнатися про Лесю Українку.
Є і нова частина експозиції, яка розпочинається фотопортретом Олександра Рисака, під яким його поетичні рядки (адже він до того ж автор кількох книг поезій): “Запричащусь і возвеличусь Мовчанням, спогадом, росою”. Тут фотографії професора-лесезнавця з відомими дослідниками життя і творчості Лесі Українки, Олександра Рисака з письменниками, громадськими діячами. В експозиції останній фотознімок Олександра Рисака біля пам’ятника Лесі Українки, зроблений 1 серпня 2003 року.
На відкриття оновленої лабораторії Лесезнавства імені Олександра Рисака прийшли керівники вузу, викладачі, з якими він співпрацював, письменники, студенти, члени родини. Щире і тепле слово мовив про професора Олександра Рисака, його подвижницьку працю декан філологічного факультету доцент Микола Сур’як. Поділилася споминами про батька, вченого, видатного лесезнавця його донька, старший викладач університету, кандидат філологічних наук Олена Маланій. Побував на відкритті оновленої лабораторії, висловив щиру подяку Олександру Рисаку, ректор університету, професор Іван Олексеюк.
Сказали добре слово про Олександра Рисака як лесезнавця, науковця, викладача, публіциста, поета, людину всебічно обдаровану колеги, друзі, письменники, зокрема, Василь Гей, Микола Мірченко, Лариса Павленко, народна артистка України Людмила Приходько та інші. Дружина Олександра Рисака — Віра Михайлівна подякувала всім присутнім.
Як уже повідомляла наша газета, Олександру Рисаку посмертно присуджено премію імені Лесі Українки, засновниками якої є Волинський університет імені Лесі Українки та Всеукраїнське політичне об’єднання “Жінки за майбутнє”. Премію вручено його родині.
В університеті відбулися також V Лесезнавчі наукові читання, на яких виступили провідні вчені з різних вузів України, які досліджують життя і творчість безсмертної Лесі Українки. Відбулася також презентація Волинського науково-дослідного центру вивчення творчості Лесі Українки, який очолює доцент університету Надія Сташенко. Побували учасники наукових читань в музеї Лесі Українки, який є гордістю вузу.
Як розповіла Надія Сташенко, у планах діяльності центру велика і плідна робота, що стосується різних сторін життя, творчості, оточення Лесі Українки. Будуть залучені науковці, лесезнавці як з Волині, так і з інших регіонів. Безпосередньо співпрацюватиме з центром академік, директор Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка АН України наш земляк Микола Жулинський.
У день народження Лесі Українки до її пам’ятника на Театральній площі у Луцьку прийшли представники влади, громадських організацій, шанувальники її творчості. Вони поклали квіти до пам’ятника. Переможці поетичного конкурсу, присвяченого Лесі Українці, читали її безсмертну поезію.
В обласному театрі ляльок відбувся літературно-мистецький вечір на честь Лесі Українки. Його організаторами і учасниками були студенти Волинського училища культури і мистецтв та їх викладач, голова міської організації товариства “Просвіта” Оксана Кучінко.
Анастасія ФІЛАТЕНКО.
Telegram Channel