І на Рівненщині — фронт: бурштинокопачі пішли в атаку
В урочищі Осова Дубровицького району між незаконними старателями і працівниками поліції сталася сутичка, у результаті якої п’ятеро правоохоронців отримали тілесні ушкодження. На місці події вдалося затримати сімох активних учасників заворушень
За словами правоохоронців, близько 13–ї години співробітники Дубровицького райвідділення поліції і роти поліції особливого призначення забезпечували охорону працівників лісових господарств, які екскаватором закопували ями і рови, утворені внаслідок незаконного промислу. У цей час їх оточили близько двохсот місцевих мешканців, вимагаючи покинути територію й дозволити видобувати бурштин. У разі невиконання погрожували вбивствами.
Згодом між натовпом і поліцейськими виникла сутичка, під час якої зловмисники у грубій формі чинили опір правоохоронцям: били їх дерев’яними палицями, пошкодили автомобіль, зрізали дерева, чим заблокували вихід із лісового масиву. Під час протистояння п’ятеро працівників поліції отримали тілесні ушкодження.
В урочищі Гальбин, що в Сарненському районі, вже кілька діб працює по 200 мотопомп, якими щодня намивають «сонячного каміння»
на 300 тисяч доларів. Бурштинокопачі начебто сплачують за «квитки» по 600 доларів за кожну мотопомпу і віддають «наглядачам»
50 відсотків від заробленого.
За цим фактом розпочато досудове розслідування за статтями 294 (масові заворушення), 342 (опір представникам правоохоронного органу), 343 (втручання в діяльність правоохоронного органу) і 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Зловмисникам повідомили про підозру у вчиненні масових заворушень та затримали їх. Вони перебувають в ізоляторі тимчасового тримання. За скоєне їм загрожує до 8 років позбавлення волі.
Тим часом на півночі Рівненщини як мили, так і далі миють бурштин. І ніщо не зупиняє ласих до грошей — ні сніг, ні мороз. Зокрема, в урочищі Гальбин, що в Сарненському районі, вже кілька діб працює по 200 мотопомп, якими щодня намивають «сонячного каміння» на 300 тисяч доларів. Бурштинокопачі начебто сплачують за «квитки» по 600 доларів за кожну мотопомпу і віддають «наглядачам» 50 відсотків від заробленого.
У зв’язку з цим депутати Рівненської обласної ради на позачерговій сесії прийняли звернення до Президента України, Кабінету Міністрів, Генеральної прокуратури, Служби безпеки України і Міністерства внутрішніх справ України щодо врегулювання ситуації із незаконним янтарним промислом на території краю, відновлення роботи оперативного штабу Національної поліції України з боротьби із нелегальним видобутком бурштину та вжиття невідкладних заходів для припинення цього незаконного бізнесу.
Валентин СТАВСЬКИЙ