Курси НБУ $ 42.13 € 43.37
Волинянин перетворює коріння дерев у мистецькі шедеври

Лісові персонажі Володимира Філіпчука

Волинське ОУЛМГ

Волинянин перетворює коріння дерев у мистецькі шедеври

У Луцькій ЗОШ №3 відбулася презентація виставки коренепластики любомльського журналіста, літератора Володимира Філіпчука «Дивись у корінь»

 До творення незвичних «лісових персонажів» у пущах Любомльщини долучилися час, дощі, мороз, вода, мурашиний народ, жуки, комахи і лиш останні «розпізнавальні штрихи» додав митець-природолюб. Ці дивовижні роботи із коріння, сучків, смолянистих неперетлілих «ребер» сосон, осередь дуба, граба, ліщини будять уяву, закликають у світ прадавніх міфічних лісових істот чи й сьогодення. 

Прес-служба Волинського ОУЛМГ повідомляє, що під час презентації своїх робіт Володимир Філіпчук, розповідав про появу цих деревотворів та роздумами про ліс, його красу, яку потрібно вміти бачити та оберігати. Мистецькі витвори із дивовижних коренів, зроблені любомльчанином, повертають людську уяву і до фольклорних мотивів та міфологем драми Лесі Українки «Лісова пісня» з її незвичними, а часто й невидимими для людського ока персонажами. Вироби народного умільця розбудили уяву школярів, тож вони мали можливість пофантазувати на теми Лесиних героїв, а заодно поговорили про феномен поліської природи, де ліс займає найпочеснішу нішу. Адже саме Леся Українка звернулася до проблеми збереження екології природи, дуже ретельно виписала образ чи не найпершого українського лісівничого – дядька Лева, що беріг не тільки дерева, а й розумів невидимий лісовий світ, оберігав його.

 До творення незвичних «лісових персонажів» у пущах Любомльщини долучилися час, дощі, мороз, вода, мурашиний народ, жуки, комахи і лиш останні «розпізнавальні штрихи» додав митець-природолюб. 

Відкриття цієї виставки відбулося в галереї обласного науково-методичного центру культури, тепер із нею ознайомилися учні та вчителі Луцької ЗОШ №3, а далі вона помандрує в Шацький лісовий коледж дарувати позитивні емоції, радість та навчати бережливому ставленню до навколишнього середовища.

Telegram Channel