Курси НБУ $ 41.75 € 47.39

БЕЗСМЕРТЯ І ВЕЛИЧ КОБЗАРЯ

191 рік тому березень подарував світу, найперш нам, українцям, генія, Пророка, гордість і совість нації на всі часи і віки — Тараса Григоровича Шевченка...

191 рік тому березень подарував світу, найперш нам, українцям, генія, Пророка, гордість і совість нації на всі часи і віки — Тараса Григоровича Шевченка. Селянський син став не просто поетом, художником, а Світочем нації. Його безсмертя у його творчості, незбагненно високій, правдивій, світлій і водночас сучасній, незважаючи на те, що народилися поезії Тараса Шевченка майже два століття тому. І якби ми, як казав Великий Кобзар, “вчились так, як треба”, вчилися в нього, брали в своє серце його заповіти і слідували їм, то вже давно жили б значно краще в своїй хаті, з своєю правдою і волею.
Всі ми — вічні учні Тараса Шевченка. В свято і будень маємо звертатися до його творчості, приходити і приїжджати до музеїв і пам’ятників Великому сину українського народу. Прийшли лучани до пам’ятника Тарасу Шевченку у день його народження, що навпроти Волинського університету імені Лесі Українки. Тут представники владних структур області і Луцька, зокрема, голова обласної ради Василь Дмитрук, голова облдержадміністрації Володимир Бондар, посол Білорусі в Україні Валентин Величко, луцький міський голова Антон Кривицький, активісти громадських організацій, партій, навчальних закладів, інтелігенції міста, шанувальники безсмертного слова нашого Пророка. Принесли вони не лише букети, корзини квітів, а й свою незгасну любов Тарасові Шевченку. Під мелодії на слова поета лучани поклали квіти до пам’ятника.
Присутніх на урочистості запросили на літературно-мистецький вечір, присвячений 191-ій річниці від дня народження Тараса Шевченка, що відбувся в обласному музично-драматичному театрі його імені. Вечір розпочався прологом, у якому його режисер Богдан Береза, актриси театру Катерина Шпак, Тетяна Холповська, Леся Коваль, заслужений артист України Олександр Якимчук, студентки акторського відділу Волинського училища культури і мистецтв звернулися до безсмертних рядків поезії Шевченка “Великий льох”.
На вечорі прозвучали вокальні і музичні твори на слова Т. Г. Шевченка. Їх майстерно, з емоційним піднесенням виконали славетні творчі колективи нашого краю — Волинський народний хор, камерний хор “Оранта”, капела бандуристів Волинського училища культури і мистецтв, камерний оркестр “Кантабіле”, квартет “Акорд”, солісти — заслужена артистка України Зоя Комарук, Алла Опейда. Мовив слово про Тараса Шевченка і вірш-посвяту йому прочитав Василь Гей.
Завершився вечір Шевченковим “Заповітом”, який з хористами співав весь зал.
Telegram Channel