Бджолярі стурбовані наслідками затяжної зими
Затяжна зима негативно впливає на хід зимівлі бджолосімей, а на сьогоднішній день багато бджолярів вже мають зменшення їх кількості на 20 відсотків
Про це в коментарі виданню «Агроюг» повідомив глава правління «Миколаївське міське товариство бджолярів» Андрій Галдін, передає propozitsiya.com.
За його словами, багато бджолярів розраховували на звичайну зиму, і тому забезпечили вулики звичайною «запаскою», яка становить 20 кілограм. Але, у зв'язку з тим, що осінь виявилася затяжною, це призвело до інтенсивного поїдання бджолами своїх кормів. У підсумку, вони «увійшли в зиму на 15 кілограмах».
В кінці зими бджоли зазвичай вже починають вирощувати розплід. І через морози бджоли змушені цей розплід інтенсивно розігрівати. Обігріваючи розплід, бджоли знову-таки вживають корм.
- Зараз ми спостерігаємо затяжну зиму. В кінці зими бджоли зазвичай вже починають вирощувати розплід. І через морози бджоли змушені цей розплід інтенсивно розігрівати. Обігріваючи розплід, бджоли знову-таки вживають корм. Тому дуже великий ризик того, що бджоли вийдуть ослабленими з зими, і з мінімальними запасами корму, - ділиться експерт.
Відповідно, від кількості бджіл, які вийдуть з зими, залежить і кількість запилювачів. На думку Галдіна, якщо не поповнити їх запаси із західних регіонів, то через недостатнє запилення врожаю буде менше.
- Є народна прикмета, що якщо така затяжна і сніжна зима, то весна буде інтенсивною і теплою. Ми тільки на цей народний прогноз і сподіваємося. Сподіваємося, що зима відступить і відразу настане тепло, і бджолосім'ї будуть інтенсивно розмножуватися і нарощувати сили до медозбору, - підсумував глава правління бджолярів.