Волинська заробітчанка-поетеса присвятила вірші заробітчанину-співаку, який загинув за Україну
У Львівському видавництві «Свічадо» вийшла у світ збірка поетеси, композиторки, співачки Світлани Бояркевич «Міф». Її презентацію підготували працівники Горохівської ЦРБ і РНД «Просвіта»
«Народжуєм дітей не для війни…» - цей рядок горохівчанка Світлана Бояркевич викувала ненавистю до тих, через кого на Сході України гине цвіт українського патріотизму. Ті слова – лейтмотив її книги «Міф», а кожен вірш – то сповідь людської долі: загиблих 33-річного бійця Сергія Пацули з Миколаївщини, 18-річного сироти Андрія Снітка із позивним «Хома» з Маневичів, який служив добровольцем у батальйоні «Азов» і ліг на гранату, щоб урятувати товаришів, Максима Медвєдєва – сина подруги авторки, яка живе у Рівному, то плач тих, «хто не народиться ніколи, бо татко загинув на війні…». У строфи пані Світлана заримувала святою жіночою любов’ю і тугою синівські погляди з Небес. А ще й дівочі мрії Ірини Іванюш – філолога з Дрогобича, котра, слугуючи Батьківщині у зоні АТО медсестрою, підірвалася на міні і залишилася без ніг. Із книги літерами-солдатами закликають зупинити кровопролиття вуста ветеранів Другої світової війни… 41 вірш поетка об’єднала назвою «Міф» - позивним Василя Сліпака — соліста Паризької національної опери, який добровольцем пішов захищати Україну.
29 червня 2016 року, виконуючи бойове завдання як кулеметник у складі 1-шої штурмової роти ДУК «Правий сектор», Василь Сліпак загинув від снайперської кулі неподалік села Логвинове на Донеччині.
- Не переповісти словами, наскільки близьким почуттями був мені особисто цей митець. Напевно, у свій час, як і я, поїхав не від хорошого життя на чужину з рідної землі.
…Офірувавши тоді довічну жалобу за українським солов’єм, заридала мистецька еліта всього світу. У далекій Іспанії за ним побивалася ридма і волинянка Світлана Бояркевич, яка з початку війни в Україні не перставала воювати з нею своїм талантам, закликаючи інших сміливців по духу:
Не мовчи, поете, чуєш, не мовчи,
Україну словом, серцем захисти.
Слово – срібна куля, гострий меч, батіг,
Слово – це насіння, долі оберіг…
- Не переповісти словами, наскільки близьким почуттями був мені особисто цей митець. Напевно, у свій час, як і я, поїхав не від хорошого життя на чужину з рідної землі. За його диводійною творчістю неможливо було не спостерігати, як і мільйони, я заслуховувалася його голосом, дивувалася його патріотизму, хисту волонтера-лідера, – розповіла мені про народження збірки «Міф» у телефонній розмові пані Світлана, яку вже 16 років поспіль заробітчанська доля не відпускає з Іспанії. І попросила передати вдячність від серця працівникам Горохівської ЦБС і РНД «Просвіта», які запросили горохівчан на презентацію цієї книги.
Пройнятися силою простого, душевного, достовірного поетичного слова, заслухатися щирістю почуттів його володарки Світлани Бояркевич прийшли представники різних поколінь. Здавалося, що тиша, серед якої незабутньо спливали віршовані і пісенні хвилини презентації, кричала мудрою німотою: «Коли у нації вождів нема, тоді вожді її – поети».
Зустріч із творчістю наскільки далекої настільки і близької душею землячки вдалася зворушливою. Автором сценарію і ведучою була бібліотекар Горохівської ЦРБ Світлана Погудіна, вірші декламували її колеги Тетяна Бондар, Людмила Федина, методист РНД «Просвіта» Іванна Шлапак і керівник народного аматорського ансамблю народної пісні «Горохівчанка» РНД «Просвіта» Олександр Ковальчук, пісні на слова і музику Світлани Бояркевич виконали художній керівник РНД «Просвіта» Вікторія Сосновська і заступник директора по роботі з дітьми Горохівської ЦБС Лілія Колесник.
P.S. Наприкінці минулого року горохівчанка Світлана Бояркевич завітала з далекого іспанського вирію на рідну Волинь. Тоді у Луцьку порадувала земляків концертом «Молюсь на чужині за Україну». Потому незрівнянно гарно заспівала на творчому вечорі режисера свого концерту заслуженого діяча мистецтв України Віталія Іваницького. А у нещодавній розмові з автором цієї публікації запевнила, що побувати знову вдома зможе вже цієї осені. Їхатиме з чималими творчими планами, бо матиме зустріч із мистецькою елітою у селі Сміле на Вінниччині, де народилася, бо в українських видавництвах готуються до зустрічі з читачами її нові збірки...