В’їхав у «яму» — плати штраф!
Рівненська патрульна поліція знайшла ефективний та безвідмовний спосіб наповнення бюджету — штрафувати всіх, хто… пошкодив свій автомобіль через погані українські дороги
«Загубив» у глибокій вибоїні колесо і ще й залишився без водійського посвідчення рівнянин Юрій Гриневич. Чоловік в’їхав у яму на трасі Городище—Рівне—Старокостянтинів біля села Малушка Березнівського району. Оскільки пробив колесо, викликав поліцію, аби вона зафіксувала ДТП. Бо ж тільки так згодом можна вимагати компенсації якщо не від страхової компанії, то від Служби автомобільних доріг. Проте замість того, щоб допомогти чи принаймні поспівчувати, вони відібрали у рівнянина посвідчення і склали на нього адмінпротокол за спричинення ДТП.
— Адмінпротокол складений був на мене як водія, який не справився з керуванням та втрапив у яму на дорожньому полотні, — обурюється пан Гриневич. — Протягом двох місяців має відбутися судове засідання. Я у свою чергу з адвокатом готую позов до сумнозвісної Служби автомобільних доріг. Мене уже дістало їздити не дорогами, а «зонами підвищеної турбулентності». У моєму випадку — ще й купувати четверте колесо (ціна якого 110 доларів) за цей зимовий період. А проблема ж не тільки у колесах та ходових частинах, які руйнуються від невідремонтованих шляхів. Йдеться про безпеку життя. Якби я не встиг утримати кермо, нас із моїм товаришем вирізали б з авто рятувальники…
Випадок із паном Гриневичем наробив галасу не тільки в області, а й в Україні, коли центральні телеканали показали сюжети.
Випадок із паном Гриневичем наробив галасу не тільки в області, а й в Україні, коли центральні телеканали показали сюжети. В інтернеті вже навіть з’явилися жартівливі відео про роботу рівненських патрульних. Проте ті наполягають, що вчинили правильно.
Як пояснив начальник сектору безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції на Рівненщині Сергій Коханюк депутатам облради, права у водія вилучили, бо він втрапив у вибоїну зі своєї вини — не врахував дорожньої обстановки та швидкості руху: якби її не було помітно на дорозі (наприклад, заповнена водою), тоді б шофера не звинувачували. Також пан Коханюк додав, що тією ділянкою проїжджають мільйони водіїв, проте тільки один пошкодив колесо.
До слова, якщо втрачаєш і колесо, і посвідчення, маєш всі шанси відсудити у держави компенсацію. У Запоріжжі недавно був подібний судовий прецедент: тамтешній водій, в’їхавши у місті у вибоїну глибиною 20 сантиметрів і пошкодивши авто, стягнув із міської ради 92 000 гривень матеріальної шкоди.
P.S. 12 березня Сарненський районний суд скасував адмінпротокол про порушення правил дорожнього руху Юрієм Гриневичем. Тепер водій подає позов до Служби автомобільних доріг.
В інтернеті вже навіть з’явилися жартівливі відео про роботу рівненських патрульних.
Левко ЗАБРІДНИЙ