У Торчині зустрілися з добровольцями полку «Азов»
Враженнями від зустрічі поділився директор краєзнавчого музею ім. Григорія Гуртового Олександр Мельник
"Нещодавно уже вдруге в нашій державі відзначили День українського добровольця. Це свято встановлено з метою вшанувати хоробрість та мужність українських воїнів-добровольців, які навесні 2014 року стали в авангарді боротьби проти російських найманців.
Тоді, 14 березня українські патріоти у Харкові вели боротьбу з проросійськими сепаратистами, що відомо як «оборона Римарської».Тоді ж частина самооборонівців з Майдану відправилися на вишкіл у Нових Петрівцях на Київщині, увійшовши пізніше до добровольчих батальйонів , - розповідає Олександр Мельник на сторінці у Фейсбуці.
У п’ятницю, 16 березня, у Торчині відбулася організована працівниками музею імені Григорія Гуртового зустріч з вояками добровольчого полку «Азов» Національної гвардії України. Хвилиною мовчання під час заходу вшанували пам’ять волинських азовців – Героя України Андрія Снітка та Ігоря Сливки, нещодавно загиблих Юрія Луговського та Марка Гудзовського, а також всіх, хто віддав життя у боротьбі за український Донбас.
Про свою участь у цих та інших боях розповідали вояки «Азову» з Волині Андрій Д’яченко, Вадим Крикун, Вадим Бєльський та Андрій Ковальчук. Під час розповідей демонстрували відео і фото, зроблені під час військових дій.
«Азов» - це формування, бійці якого з весни 2014 року воювали і воюють у багатьох небезпечних точках Донбасу. Так, 13 червня того року вони відбили у сепаратистів важливий пункт українського Приазов’я місто Маріуполь і з того часу продовжували його обороняти. Далі були переможні бої за Мар’їнку, участь в Іловайській операції, а в лютому 2015 року – успішна Широкинська наступальна операція.
Про свою участь у цих та інших боях розповідали вояки «Азову» з Волині Андрій Д’яченко, Вадим Крикун, Вадим Бєльський та Андрій Ковальчук. Під час розповідей демонстрували відео і фото, зроблені під час військових дій. Добровольці згадували про те, як відбувалося формування полку, які небезпечні моменти доводилося пережити під час фронтових операцій, як у таких ситуаціях рятував міцний бойовий дух і усвідомлення високої мети, заради якої це відбувається – дати відсіч агресору і відновити територіальну цілісність нашої держави.
На зустрічі з вояками «Азову» побували учні восьмих класів Торчинської загальноосвітньої школи ім. С. Гнатюка, завідувач районного сектору культури Валентина Зінчук, директор Луцької РЦБС Валентина Ходаковська, членкині місцевого осередку «Союзу українок» та небайдужі мешканці Торчина і Буянь.
Учасники ставили військовим запитання, а учні спілкувалися і після завершення заходу.
У залі заздалегідь була оформлена виставка, на якій представлений стенд про історію полку, а також зразки різних видів озброєння, що використовується у зоні бойових дій.
Валентина Зінчук привітала воїнів від районної ради та райдержадміністрації, вручила грамоти за патріотизм і відвагу, проявлені у боротьбі за соборність українських земель. Від Торчинського музею добровольці отримали книги Григорія Гуртового «Торчин – передзвін віків» і буклети про музей.
Учасники переконалися, що завдяки хоробрості українських військових вдалося не лише стримати російську агресію, а й відвоювати частину захоплених земель, а для нас - спокій у домівках і мирне небо над головою.