Курси НБУ $ 40.76 € 43.85
Волинянка Юлія Батенкова-Бауман до свого «золота» йшла чотири Паралімпіади!

«Ще не вмерла ...» і не вмре, бо є такі люди!

Фото Pyeongchang2018.com

Українці тріумфально повертаються з південнокорейського Пхьончхана. Ми повторили свій «золотий» рекорд, здобувши, як і в Турині‑2006, 7 медалей найвищого ґатунку! А загалом вибороли 22 нагороди й посіли шосте місце у загальнокомандному заліку

Ну а Волинь стоячи аплодує своїй землячці Юлії Батенковій-Бауман, яка нарешті виборола омріяне паралімпійське «золото». Нагадаємо, що у Пхьончхан 34-річна уродженка Сімферополя (дитинство провела в Ковелі, а зараз живе у Луцьку) їхала в статусі 13-разової паралімпійської призерки в лижних перегонах та біатлоні. У Турині‑2006, Ванкувері‑2010 та Сочі‑2014 Юля (яка восьмирічною дівчинкою втратила в автокатастрофі маму, брата і праву руку) здобула дев’ять срібних і чотири бронзові нагороди. У Пхьончхані ця героїчна жінка до останнього дня змагань взагалі лишалася без медалей. І таки виборола омріяне «золото» в змішаній лижній естафеті разом із Юрієм Уткіним, Людмилою Ляшенко та Оксаною Шишковою.

Натомість у передостанній змагальний день своїм другим «золотом» у Пхьон­чхані – цього разу на дистанції 15 км – нас потішив харківський біатлоніст Віталій Лук’яненко. Цей без жодного перебільшення супер-чолов’яга (якому 15 травня «стукне» 40 років) загалом став уже шестиразовим паралімпійським чемпіоном.

Всього ж у Пхьончхані здобували нагороди відразу 11 наших паралімпійців.

Тепер у нашої землячки ​14 паралімпійських медалей:
1  ​— золота, 9  — ​срібних і 4  ​— бронзових.

Найтитулованішою з них стала якраз харків’янка Оксана Шишкова, яка виборола шість медалей (дві золоті, три срібні та одну бронзову). Два «золота», як ми вже зазначали, здобув і Віталій Лук’яненко.

Натомість чернігівчанин Ігор Рептюх, як і Оксана Шишкова, везе з Південної Кореї повний комплект нагород – «золото», «срібло» і «бронзу».

Запоріжанка Людмила Ляшенко їде додому із «золотом» та відразу трьома «бронзами». Натомість харків’янин Юрій Уткін та Максим Яровий із Миколаївщини додали до свого «золота» по одній «бронзі».

Тернополянин Тарас Радь, як і наша Юлія Батенкова-Бауман, обмежився однією медаллю, але золотою.

Вінничанин Олександр Казік виборов два «срібла», а черкащанин Григорій Вовчинський – одне. Натомість киянин Анатолій Ковалевський везе із Пхьончхана «бронзову» медаль.

Загалом у наших спортсменів 22 нагороди (7-7-8). Це третій медальний результат після Турина-2006 і Сочі-2014, де Україна виборювала по 25 медалей. Натомість за кількістю «золота» маємо повторення рекорду (встановленого у тому ж таки Турині).

Ну а загальнокомандний медальний залік дуже впевнено виграли спортсмени зі США. Далі ж цілий ряд країн фінішували дуже «кучно». Скажімо, ще одна срібна нагорода підняла б нас із шостого на четверте місце, а якби вибороли рекордне восьме «золото», стали б узагалі третіми!

Але що нам сумувати з приводу тієї нездобутої 23-ї нагороди, коли в нас є цілком реальні 22! А головне – є ці прекрасні титани і титаніди, які (попри драматичну долю кожного і кожної з них) не тільки впевнено тримають паралімпійське «небо» нашої держави, а й – значною мірою – реноме усього українського спорту.